İnsanların eşyalarının taşınması için verilen evden eve nakliyat hizmetleri, bazı eşyalar için daha özel prosedürler uygulamaktadır. Buna örnek olarak piyano taşıma işlemi gösterilebilir. Son derece hassas bir müzik aleti olan piyanoların taşınması, özel eğitimli ekipler tarafından yapılmalıdır. Olası bir hata, bu muhteşem müzik aletinin hasar almasına ya da kullanılamaz duruma gelmesine neden olacaktır. Dolayısıyla da bu alanda tecrübe sahibi ve uzmanlaşmış bir firmanın tercih edilmesi son derece doğru bir seçim olacaktır.

Firma olarak uzun zamandır taşımacılık sektöründe faaliyet gösteriyor ve bu alandaki her türlü ihtiyacınıza cevap veriyoruz. Verdiğimiz hizmet sıradan bir nakliyeci hizmeti olmayıp, uluslararası kalite standartlarına göre hareket ediyoruz. Bu bağlamda yaptığımız piyano taşıma işinin de son derece kaliteli olduğunun ve beklentilerinizi en üst seviyede karşılayacağını belirtmek isteriz.

Piyano taşıma işinin hatalı yapılması, bir takım sorunlara neden olacaktır. Bu sorunlardan bazılarının şu şekilde sıralanması mümkündür:

  • Piyanonun farklı bölgelerinin çizilmesi
  • Piyanoda çatlakların oluşması
  • Rezonans tahtasında hasar meydana gelmesi
  • Tel kopması

Burada bahsedilen hasarların son derece ciddi olduğu ve piyanonun gerek kullanımına gerekse de genel duruşuna fazlasıyla zarar vereceğinin bilinmesi gerekir. Piyanonun diğer büyük eşyalar gibi demonte hale getirilememesi ve genellikle tek parça olarak taşınmak zorunda olması, bu hasarların oluşma olasılığını artırır. Fakat firma olarak verdiğimiz piyano taşıma hizmeti sayesinde sizi bu tür olumsuz durumlardan kurtarıyor ve piyanonuzu istediğiniz adrese sorunsuz olarak taşıyoruz.
Piyano taşıma işleminin yapılabilmesi için ilgili ekibin tamamen organize olması gerekir. Bu organizenin haricinde taşıma için gerekli ekipmanların varlığı da çok önemlidir. Piyanonun bir ev eşyası olarak taşınamayacağı bilinmelidir. İçerisinde yer alan mekanizmalar ve diğer unsurların zarar görmemesi için askılı ve kızaklı sistemlerin kullanması gerekir. Firma olarak taşıyacağımız piyanonun büyüklüğüne ve ağırlığına bağlı olarak farklı yol ve yöntemler kullanıyor ve hasarsız bir şekilde piyanoların taşınmasını sağlıyoruz.
Piyano taşıma ücreti hakkında net bir rakam vermek son derece zordur. Piyanonun büyüklüğü ve nereye taşınacağı gibi hususlar rakamları etkilemektedir. En doğru bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Taşımasını yaptığımız piyanolar ve bazı piyano markaları

Alman Piyanoları: STEINWAY & SONS, C.BECHSTEİN, GROTRIAN STEINWEG, BLÜTHNER, CARLIBAH, ZIMMERMAN, KRAUS, SCHIMMEL
Avusturya Piyanoları: BÖSENDORFER – WİEN, HOFFMANN CZERNY
İngiliz Piyanosu: CHALLEN
Japon Piyanoları: YAMAHA, KAWAI
Amerikan Piyanoları: BALDWIN, CARL FISNER, WURLITZER; ACROSONIC
Rus Piyanoları: DITRICH FRERES, BELARUS, CAYKA, LİRİKA
Fransız Piyanoları: ERHARD, PLEYEL, GAVEAU
Romen Piyanosu: DOINA
Çekoslavak Piyanosu: PETROF
Polonya Piyanoları: CALICIA, LETNICIA